Площа земель сільгосппризначення, що можуть бути куплені або продані на Вінниччині, становить 1 млн 250 тис. га. Наразі спостерігається тенденція до зростання цін і збільшення лімітів на придбання ділянок для юридичних осіб, отже, земля у Вінницькій області має стабільний попит.
Нормативно-грошова оцінка 1 га ріллі у 2025 році становить 28 570 грн, у 2019–2023 роках цей показник дорівнював 27 184 грн. За даними Opendatabot, що ґрунтуються на відкритій статистиці угод, ціна 1 га землі у червні 2025 року — 68 314 грн за середньої вартості в Україні у 59 307 грн.
Якщо маєте земельну ділянку на Вінниччині та бажаєте вигідно її продати, або ж навпаки — придбати землю для ведення власного бізнесу, зверніться до фахівців агентства LARGOS. Ми допоможемо знайти покупця, підготувати документи та укласти угоду з дотриманням законодавчих вимог.
Вигідна для Вас угода з нерухомістю буде створена завдяки кваліфікованому командному підходу експертів LARGOS
Економію Ваших грошей і витраченого часу на низку посередників і фахівців з різних галузей, забезпечить весь цикл послуг з продажу та купівлі нерухомості
Ви зможете вигідно продати не тільки нерухомість, але також і сільськогосподарську техніку та інше майно
Вам не потрібно шукати, вивчати, дзвонити, виїжджати на численні зустрічі та покази і витрачати на це свій час
Ми подбаємо про це – дослідимо за Вашим запитом ринок, обдзвонимо всіх потенційних клієнтів, об’їздимо, оглянемо, порівняємо, оберемо найкраще, домовимось про прийнятну ціну і запропонуємо Вам вже найоптимальніші варіанти
Ми забезпечимо кваліфікований супровід – брокера з нерухомості, адвоката, аудитора, в комплексі
Наш адвокат підготує необхідні документи з купівлі-продажу, погодить з нотаріусом. Вам необхідно буде тільки приїхати до нотаріуса і оформити угоду
Збереження конфіденційності під час продажу дасть Вам змогу уникнути зайвої уваги та обговорення серед місцевих жителів
Інформація про Ваш об’єкт продажу, за попереднім погодженням, може бути прихована або змінена до появи реального покупця
Всі кроки з продажу (реклама, просування, ознайомлення з об’єктом, зустрічі тощо) попередньо з Вами узгоджуються і затверджуються
Усі угоди супроводжує наш адвокат – Вам гарантовано повний захист від фінансових і правових ризиків. Ви надійно захищені від шахраїв і рейдерів
За підсумками 2024 року в області було продано 3900 га земель. За обсягами реалізації земель сільськогосподарського призначення область посіла 7-ме місце в країні. Регіон має сприятливі умови для рослинництва і тваринництва. Серед ґрунтів переважає чорнозем — 60%, близько 25% припадає на сірі лісові, 15% — на дерново-підзолисті ґрунти. Найбільша частина сільгоспугідь (понад 80%) припадає на землі товарного сільськогосподарського виробництва.
Вінниччина належить до провідних сільськогосподарських регіонів: тут виробляється близько 10% сільгосппродукції в Україні. Область є одним з лідерів з:
У різних куточках Вінниччини збирають гарний врожай зернових, найпоширеніші культури — пшениця і кукурудза. Тенденція до збільшення виробництва зернових, технічних і плодових культур викликана ростом інвестицій у сільськогосподарську галузь, вдосконаленням агротехніки та розширенням ринків збуту.
За даними каталогу YC Market станом на червень 2025 року в регіоні зареєстровано 4855 сільськогосподарських підприємств, найбільше — у Вінниці, Калинівці, Барі, Хмільнику та Бершаді.
Періодичне зниження активності укладення угод з купівлі-продажу сільськогосподарських угідь спричинене неспроможністю багатьох фермерів придбати землю у власність і високими кредитними ставками. Водночас продавці мають деякі труднощі з дослідженням ринку і визначенням ціни. Згідно з дослідженням KSE лише у 19% договорів, що укладаються в країні, вказується фактична ціна, в деяких випадках вона взагалі не фігурує, що є свідченням непрозорості домовленостей між сторонами. У 60% випадків у документах зазначається мінімально допустима вартість, що дорівнює нормативно-грошовій оцінці.
Крім того, під час укладення угод продавці землі стикаються з низкою технічних труднощів, пов’язаних зокрема з переважним правом орендаря на придбання ділянки, ретельною перевіркою документів, осіб продавця, покупця (бенефіціарного власника — для юросіб) нотаріусом. Перед тим, як продати землю у Вінницькій області, потрібно підготувати документ, що посвідчує право власності, за відсутності кадастрового номера — звернутися до землевпорядної організації та отримати техдокументацію, а також замовити експертну оцінку майна.
До наших послуг із супроводу продавців сільгоспземель входять:
Вінницька область входить у п’ятірку найбажаніших серед інвесторів сільськогосподарських регіонів. Тож власники землі мають всі шанси продати ділянку на вигідних умовах. Фахівці агентства LARGOS готові надати професійну допомогу на всіх етапах процедури продажу.