Ціни на сільськогосподарську землю в Україні значною мірою формуються виходячи зі ставок оренди цієї землі, зазначив керівник проєкту “КупиПай” групи Concorde Capital Володимир Радько у коментарі РБК-Україна.
Фахівець переконаний, що робити будь-які прогнози щодо цін на землю в умовах війни – не дуже вдячна справа. Але якщо “винести за дужки” фактор війни, то можна визначити певну закономірність.
Як ціна продажу землі залежить від ставок оренди
У сегменті ринку сільськогосподарської землі ціну (попит на землю) формує ставка оренди. Своєю чергою орендар має змогу підвищити ставку оренди внаслідок маржі або за умови, що зможе більше заробляти з гектару. Тож, що ефективніший орендар – застосовує новітні технології, впроваджує переробку замість продажу сировини, організовує експорт готової продукції – то більше він заробляє з гектару, а значить і зацікавлений зберегти свій земельний банк, – пояснює експерт.
Власник землі (орендодавець) завжди “переміщується” до орендаря з більшою ставкою оренди. Це стимулює орендаря бути гнучким в питанні формування ціни оренди. В результаті, орендар, який бажає зберегти та збільшити свій земельний банк, має на постійній основі підвищувати орендну плату і бути конкурентним.
Детальніше за посиланням https://landlord.ua/news/eksperty-sprognozuvaly-cziny-na-zemlyu-v-ukrayini-ta-skilky-na-czomu-mozhna-zarobyty/?utm_source=telegram&utm_medium=post&utm_campaign=eksperty-sprognozuvaly